Alhambra

Foto: Vendula Fantová
ALHAMBRA

2008
 
Závěrečná diplomová kolekce na VŠUP v Praze v ateliéru Módní tvorby, pod vedením Doc. Josefa Ťapťucha.
Kolekce Alhambra byla prezentovaná na Veletrhu Styl a Kabo v Brně jako obhajovací kolekce získaného titulu Top Styl Designer, srpen 2008.
 
"Jako inspirační zdroj své kolekce jsem zvolila dojmy ze svého studijního pobytu v Andalusii. Odlišná maursko-španělská kultura změnila mé estetické vědomí natolik, že se stalo podmětem pro specifický oděvní styl. Ovlivněna jinou kulturou, cítila jsem nutnost zaznamenat setkání s ní.
Kolekce vyjadřuje charakter a atmosféru maurské stavby Alhambry v Granadě a mé dojmy a pocity z těchto prostor.
Šaty které jsem vytvořila jsou asymetrické, aranžované, volných forem. Obvazují tělo a utváří jeho tvary podle sebe. Ukazují vlastní tvarosloví. Navozují pocit obklopenosti, zahalenosti, blízkosti, které jsem v prostorách Alhambry cítila. Kolekce přechází od volných, aranžovaných forem, ke struktuře, prolínání a rozčlenění do malých geometrických částí- mozaikových korzetů."
 
Barevnost kolekce je ve světlých, krémových, béžových tónech, doplněna zelenou a  hnědou. V detailech se objevuje strojová výšivka a ruční sítotisk. V materiálech převládá hedvábný twill a hedvábná organza a úplet, ale i tuhé plátno.  

 
Oděvní design: 7dub
Foto: Vendula Fantová
Modelky: Bohemia management
Make-up: Vojtěch Novotný
Vlasy: Regína Soudilová